Su Arıtma, Cihazları, izmir, Tesisleri, Sistemleri
 
   
Tözge Mühendislik
Şehit Fethi Bey Cad.
M. Birsel İş Merkezi
No: 36 Kat: 1 Daire: 3
                      İZMİR

Tel.0 232   484 49 49
0 232   484 59 59
Fax.0 232   484 34 35

Showroom :
1374 Sokak No9:16/A
( Hilton Oteli
Otopark Çıkışı Karşısı )
                      İZMİR

Tel.0 232   483 05 83
Fax.0 232   483 09 83

Su Arıtma, Arsenik, Cihazları, Sistemleri
Su Arıtma, Arsenik, Cihazları, Sistemleri
 

ARSENİK SORUNU

Dünya bor yataklarının %70'i Türkiye'de. Dolayısıyla arsenik oranı en yüksek ülkeler arasındayız.

Arsenik, kadminyum gibi çok ağır bir metalle birleşince sudaki en zehirli kimyasal kabul ediliyor. Ayrıca nikel, bor gibi ağır metaller ile birleştiğinde kansorejen olmaktadır.

İnsanın arseniğe maruz kalması yemek, solunum veya adsorpsiyonu yoluyla olabilir. Bununla beraber arsenik alımının hakim olan şekli yemekle olandır. Yüksek dozda arsenik mide-bağırsak semptomları, iştahsızlık, kusma, ishal, kalp-damar ve sinir sistemi fonksiyonlarında bozukluklar, kas krampları-kasılmaları, kalp şikayetleri veya ölüm dahil akut toksit etkilere neden olabilir.

   Arsenik Arıtma Cihazı, Su, Arsenik Arıtma Tesisi

Arsenik en çok mesane ve akciğer açısından kansorojen etki taşıyor. Kalp damar, beyin ve sinir sistemlerinde, karaciğer ve böbreklerde birikerek organ yetmezliğine sebep olmaktadır.

Sağlık için zararlı, toksit olan günlük doz 200 µg'dan yüksektir. Avrupa yasalarına göre içilebilir suda azami sınır değeri 10 µg/lt'dir.

İçme suyunda düşük arsenik derişimlerine maruz olunmasının neden olduğu görünen ilk semptomlar melanoz olarak bilinen koyu kahverengi deri pigmentasyonu ile keratoz olarak bilinen avuç içlerinin ve ayak topuklarının sertleşmesidir. arsenik alımı devam ederse tıbben löko-melanoz olarak tanımlanan yağmur damlalarını andıran beyaz lekelere yol açan deri depigmentasyonu meydana gelir.

İtalyan menşeli SIREG S.p.A., revers (ters) osmoz teknolojileri ile Avrupa, Güney Amerika, Afrika, Uzak Doğu ve ülkemizde Arseniği yaklaşık %98 oranında başarı ile arıtmaktadır.
 
Web Tasarım Web Tasarım, İzmir, Google ReklamReklamTurk